مراقبت از پوست

درمان جای جوش با سابسیژن

درمان جای جوش با سابسیژن

درمان جای جوش با سابسیژن

سابسیژن یکی از بهترین راه‌ها برای درمان جای جوش است. در واقع جای جوش، اسکار و انواع زخم‌ها با این روش قابل درمان هستند. درمان جای جوش با سابسیژن یک روش سرپایی است و بیمار پس از بهره‌مندی از مزایای آن نیازی به بستری شدن نخواهد داشت، نتایج آن به سرعت قابل مشاهده است و تکنیک‌های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

درمان جای جوش با سابسیژن

سابسیژن چیست؟

برای اسکارهای عمیق، هیچ روش دیگری نمی‌تواند با سابسیژن رقابت کند. نه لیزر و نه سایر روش‌های جراحی نمی‌توانند به اندازه روش درمان جای جوش با سابسیژن عملکردی سریع و دائمی داشته باشند. سابسیژن یک روش ایمن و موثر است که می‌تواند آثار اسکار را در بسیاری از قسمت‌های بدن اصلاح کند.

این روش درمانی با استفاده از یک سوزن با تیغه بسیار ظریف، پوست را برای تولید کلاژن و الاستین تحریک می‌کند. کلاژن و الاستین دو ساختار پروتئینی هستند که به سفت شدن و سالم ماندن پوست کمک می‌کنند. نتیجه نهایی درمان سابسیژن، پوستی روشن‌تر و سالم‌تر خواهد بود.

بسیاری از افراد با این روش دچار کبودی می‌شوند. کبودی در واقع نشانه خوبی است زیرا پلاکت‌هایی که در پوست به عنوان بخشی از کبودی ایجاد می‌شوند از رشد کلاژن حمایت می‌کنند. اغلب، روش سابسیژن همراه با روش پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی انجام می‌شود تا نتایج درمان به حداقل برسند.

همین حالا نوبت خودتو رزرو کن

بارگذاری...

درمان جای جوش با سابسیژن چگونه انجام می‌شود؟

سابسیژن برای درمان اسکار آکنه عمدتا در یک کلینیک پوست یا مطب پزشک انجام می‌شود. این روش درمانی به صورت سرپایی انجام خواهد شد، یعنی بعد از عمل در بیمارستان بستری نمی‌شوید و به راحتی می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهید. قبل از انجام این روش، متخصص پوست مراحل را برای شما توضیح می‌دهد.

قبل از عمل درمان جای جوش با سابسیژن، متخصص پوست ناحیه اطراف اسکار را تمیز می‌کند. همچنین یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن پوست تزریق می‌شود تا در طول عمل هیچ دردی احساس نکنید. سپس یک سوزن استریل به صورت افقی در محل مورد درمان وارد پوست شما می‌شود و سوزن به آرامی از یک طرف به سمت دیگر حرکت می‌کند تا جای جوش از بافت زیرین خارج شود.

مزایای درمان جای جوش با سابسیژن چیست؟

درمان جای جوش با سابسیژن مزایای زیادی به همراه دارد که به شرح زیر هستند:

  • سابسیژن تنها روشی است که می‌توان برای از بین بردن اسکارهای بسیار عمیق و قدیمی استفاده کرد. بنابراین جای زخم را التیام می‌بخشد و جای آکنه را از بین می‌برد. درجه بهبود می‌تواند بین ۱۰-۵۰٪ باشد.
  • ثابت شده است که سابسیژن به طور قابل توجهی ظاهر زخم را بهبود می‌بخشد که این درمان را بسیار موثر می‌کند.
  • سابسیژن را می‌توان در جاهای مختلف صورت و بدن انجام داد.
  • این درمان تولید کلاژن جدید در پوست را تحریک می‌کند، زیرا تکنیک سابسیژن فرآیندهای طبیعی درمانی بدن شما را فعال خواهد کرد. از نتایج این درمان می‌توان به پوستی سفت و حجیم اشاره کرد.
  • درمان جای جوش با سابسیژن یک درمان نسبتا راحت است و برای نتایج قابل توجهی که می‌تواند ارائه دهد، زمان بهبودی بسیار کمی دارد.
  • درمان سابسیژن را می‌توان برای نتیجه بهتر با پرکننده‌های پوستی هیالورونیک اسید (HA) ترکیب کرد. این پرکننده‌ها برای بازسازی پوست و از بین بردن جای جوش، خطوط ریز و چین و چروک کاربرد دارند.

مراقبت ‌های بعد از انجام درمان جای جوش با سابسیژن

روش درمان جای جوش با سابسیژن ۱-۲ روز دوره نقاهت دارد و در عرض چند هفته نتایج را خواهید دید. می‌توانید کبودی حاصل را با آرایش بپوشانید(که توصیه نمی‌شود) و معمولاً در عرض ۲ تا ۷ روز از بین می‌رود. برای کاهش درد و تورم، ممکن است یک آنتی بیوتیک یا داروی ضد التهابی برای تسریع بهبودی تجویز شود.

انواع مختلف تکنیک ‌های درمان جای جوش با سابسیژن

در تکنیک پایه از سوزن‌های تزریقی اریب‌دار سایز ۲۵ تا ۲۷ استفاده می‌شود. از زمان کشف این درمان تاکنون تغییرات زیادی در این روش ایجاد شده و تکنیک‌های مختلفی از جمله تکنیک‌های تیغه، سوزن نیکور سایز ۱۸ و سوزن‌های ۱۸، ۲۱، ۲۳، ۲۷ و ۳۰ به آن اضافه شده است.

درمان جای جوش با سابسیژن

تکنیک ترکیبی سابسیژن و تزریق خون گرفته شده از خود فرد

این تکنیک  درمان جای جوش با سابسیژن ۲۰ سال است که وجود دارد و در دو مرحله سابسیژن اسکار آکنه و تزریق خون گرفته شده از فرد انجام می‌شود. با این روش خون به عنوان سدی عمل می‌کند که از ایجاد اسکار جدید جلوگیری خواهد کرد. این تکنیک مزایای منحصر‌به‌فردی دارد و باعث بهبود چشمگیر اسکار می‌شود، با این حال، بدون خطا نیست و ممکن است ناحیه تحت درمان به دلیل تزریق خون متورم شود. امروزه روش‌های مختلف دیگری جایگزین این تکنیک شده است.

تکنیک ترکیبی سابسیژن و پیوند پوست

با این روش درمان جای جوش با سابسیژن شکاف بسیار کمی در فرورفتگی‌های اسکار ایجاد می‌شود. این شکاف به نوبه خود جای زخم را از لایه زیرین آن جدا کرده و آن را از بین می‌برد. در مرحله بعد پوست از ناحیه پشت گوش با لیزر CO2 برداشته می‌شود و روی اسکار قرار می‌گیرد و پیوند داده می‌شود.

سپس جای زخم به مدت ۳ تا ۴ روز به حال خود باقی می‌ماند. این تکنیک برای اسکارهای فرورفته و آتروفیک روشی بسیار خوب و ایده‌آل است. اما در ۱۰ درصد موارد، زخم‌های التهابی در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌شود که باید برای آن شکافی در محل ضایعه ایجاد کرد یا با تزریق داروهای استروئیدی ترمیم شود. در حال حاضر روش‌های دیگری جایگزین تکنیک ترکیبی سابسیژن و پیوند پوست شده است، اما این تکنیک همچنان در بسیاری از کلینیک‌ها انجام می‌شود. توجه داشته باشید که این تکنیک باید توسط جراح پلاستیک یا متخصص پوست انجام شود.

تکنیک ترکیبی سابسیژن و پی آر پی

این تکنیک اخیرا معرفی شده است و از PRP به عنوان بافر استفاده می‌کند. PRP به معنای پلاکت‌های پلاسمایی غنی شده است که حاوی مقادیر زیادی فاکتورهای رشد و سیتوکین‌ها هستند و از پلاکت‌های منفرد مشتق می‌شود. این روش بسیار شبیه به روش ترکیبی سابسیژن و تزریق خون است. ابتدا اسکار فرورفته/آتروفیک با یک برش از لایه زیرین جدا می‌شود و بلافاصله PRP به ناحیه تحت درمان تزریق خواهد شد.

تراکم پلاکت‌های پلاسمایی غنی شده کمتر از خون است، بنابراین عوارض این روش بسیار کمتر از روش‌های سابسیژن و تزریق خون است، یک تکنیک عالی و تحسین برانگیز که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد و اثربخشی و تاثیر آن در درمان اسکار بررسی شود.

مدت زمان بهبودی پس از درمان جای جوش با سابسیژن چقدر است؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، پس از درمان جای جوش با سابسیژن ممکن است کبودی‌های کوچکی ایجاد شود و ۲ تا ۷ روز طول بکشد تا بهبود پیدا کنند. اکثر افراد یک روز پس از عمل سابسیژن به سر کار خود باز می‌گردند. در مورد نواحی حساس‌تر و اسکارهای عمیق‌تر، صورت ممکن است برای یک یا دو روز متورم شود. اگر این اتفاق بیفتد، بهبودی آن نیز ممکن است تا یک هفته طول بکشد. اکثر افراد پس از ۲ روز بعد از درمان بهبودی پیدا می‌کنند و می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

تعداد جلسات لازم برای درمان جای جوش با سابسیژن چند جلسه است؟

جلسات درمان جای جوش با سابسیژن ممکن است برای نواحی مختلف صورت نیاز به تکرار داشته باشد و بسته به شدت و وسعت جای زخم، هر ناحیه ممکن است یک یا دو بار یا بیشتر تحت درمان قرار گیرد. برای اسکارهای نسبتا عمیق ممکن است بین ۲ تا ۳ جلسه درمان سابسیژن نیاز داشته باشید.

درمان جای جوش با سابسیژن

چه مدت طول می‌کشد تا اثرات سابسیژن نشان داده شود؟

گاهی اوقات نتایج درمان جای جوش با سابسیژن بلافاصله قابل مشاهده هستند. معمولاً بعد از درمان، تورم در ناحیه تحت درمان را تجربه می‌کنید که ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا از بین برود. نتایج معمولاً در عرض ۱ تا ۳ ماه قابل مشاهده هستند. پوست تا یک سال پس از درمان به بازسازی خود ادامه می‌دهد، بنابراین تا یک سال می‌توان مزایای آن را مشاهده کرد.

آیا نتایج سابسیژن دائمی هستند؟

با درمان جای جوش با سابسیژن، لایه سطحی پوست آزاد می‌شود و در نتیجه پوستی صاف‌تر خواهید داشت. نتایج تا حد زیادی دائمی هستند، با این حال، در طول دوره بهبود، اسکار ممکن است دوباره خودش را نشان دهد.

آیا سابسیژن تنها راه درمان جای جوش است؟

گاهی اوقات بله، یک جلسه درمان جای جوش با سابسیژن به تنهایی می‌تواند بهتر از چندین جلسه درمان‌های دیگر عمل کند. اغلب سابسیژن بخشی از یک دوره درمانی است که با سایر درمان‌ها ترکیب می‌شود. چنین تکنیکی به این دلیل به کار می‌رود که سابسیژن با اسکارهایی سروکار دارد که به هم گره خورده و متصل هستند. درمان‌های دیگری مانند میکرونیدلینگ و لیزر تیکسل می‌توانند برای بهبود اسکارهای آتروفیک و صاف کردن پوست موثر باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد درمان اسکار با سابسیژن در کلینیک آی ‌ام تی لاکس می‌توانید با شماره ۰۹۱۳۶۵۷۰۱۴۱ در ارتباط باشید.

برایدریافت مشاوره خواهشمندیم فرم زیر را تکمیل فرمایید:

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی(Required)

فرم مشاوره پوست

آیا بار اول است که خدمات فیشیال انجام میدهید؟(Required)
آیا قبلا لایه برداری شیمیایی انجام داده اید؟(Required)
آیا در شش ماه گذشته قرص راکوتان مصرف کرده اید؟(Required)
آیا تحت درمان با هریک از داره های زیر می باشید؟(Required)
آیا باردار هستید(Required)
آیا شیردهی دارید؟(Required)
آیا از دارو های حاوی کورتون استفاده میکنید ؟(Required)
درصورتی که به هریک از بیماری های زیر مبتلا هستید انتخاب کنید(Required)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...