مراقبت از پوست

درمان چین و چروک با نخ

درمان چین و چروک با نخ

درمان چین و چروک با نخ

روش‌های جدید جوانسازی پوست نمی‌توانند زمان را متوقف کنند، اما می‌توانند روند پیری پوست را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. درمان چین و چروک با نخ یکی از محبوب‌ترین و موثرترین روش‌ها برای بهبود خطوط صورت و چین و چروک است و می‌تواند نشانه‌های پیری صورت را حتی در سنین بالا از بین ببرد.

درمان چین و چروک با نخ

درمان چین و چروک با نخ

چرا درمان چین و چروک با نخ می‌تواند انتخاب بهتری باشد؟

تا چند سال پیش، لیفت صورت با جراحی تنها راه درمان افتادگی و شل شدگی پوست محسوب می‌شد؛ یک عمل سخت با خطرات زیاد و زمان بهبودی طولانی. البته روش‌های جوانسازی زیادی وجود دارند که می‌توانند چین و چروک صورت را بهبود ببخشند، اما نتایج اکثر آنها با نتایج نهایی عمل لیفت قابل مقایسه نیست. در واقع تنها راه چین و چروک پوست، برداشتن پوست اضافی با کمک تیغه جراحی بود.

اما امروزه درمان چین و چروک با نخ می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه داشته باشد و خطرات احتمالی و هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به همین دلیل، بسیاری از متقاضیان به جای انتخاب کردن تیغ جراحی، روش‌های کم خطرتری مانند لیفت نخ را ترجیح می‌دهند. این روش مدرن تر و کم تهاجمی تر است و عوارض جانبی کمتری دارد.

لیفت نخ یک روش جوانسازی است که در آن از بخیه‌های موقت یا قابل جذب یا لیفت پوست استفاده می‌شود. این بخیه‌های موقت، زیر پوست پردازش می‌شوند و اثر جوان کنندگی شگفت انگیز روی صورت شما خواهند داشت.

همین حالا نوبت خودتان را رزرو کنید

بارگذاری...

درمان چین و چروک با نخ چگونه به جوانسازی پوست شما کمک می‌کند؟

درمان چین و چروک با نخ نتایج بسیار عالی روی پوست شما خواهد داشت که این نتایج به شرح زیر هستند:

لیفت و سفت کردن پوست

همانطور که اشاره کردیم، یکی از مزایای درمان چین و چروک با نخ این است که نیازی به استفاده از تیغه جراحی ندارد و هیچ گونه بریدگی و برشی روی پوست ایجاد نمی‌کند. در این روش به جای بریدن پوست اضافی، پزشک این پوست را با بخیه جمع کرده و سفت می‌کند تا دیگر افتادگی روی سطح پوست دیده نشود. به این ترتیب می‌توانید پوستی جوان‌تر و زیباتر بدون دردسر عمل لیفتینگ داشته باشید.

درمان چین و چروک با نخ

درمان چین و چروک با نخ

تحریک کلاژن سازی

کلاژن‌ها موثرترین عامل جوانی و زیبایی پوست هستند. کلاژن پروتئینی در عمق پوست ما است که کاربردهای زیادی در بدن دارد. این رشته‌های پروتئین برای ترمیم زخم‌ها استفاده می‌شوند و پوست ما را شاداب، قوی و با طراوت نگه می‌دارند. با افزایش سن، بدن ما کلاژن کمتری تولید می‌کند و در نهایت تا سن ۷۰ سالگی ۸۰ درصد از ضخامت پوست ما کاهش پیدا خواهد کرد.

از دست دادن حجم و استحکام پوست یکی از دلایل اصلی افتادگی و چین و چروک پوست است. با ضعیف شدن پوست، توانایی آن برای نگه داشتن ساختارها و بافت‌های زیرین کاهش پیدا می‌کند، در نتیجه دیگر قادر به خنثی کردن اثرات نیروی جاذبه نیست و جاذبه باعث افتادگی و شل شدن پوست می‌شود. تحریک کلاژن سازی در پوست، زمانی که افتادگی پوست در مراحل ابتدایی باشد و خاصیت ارتجاعی پوست در شرایط خوبی قرار دارد، می‌تواند سرعت پیر شدن پوست را کاهش داده و با افزایش ضخامت و استحکام آن، به زیبایی هرچه بیشتر پوست کمک کند.

درمان چین و چروک با نخ به عنوان یک روش جوانسازی که به تحریک کلاژن کمک می‌کند، پوستی شاداب‌تر و جوان‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد. با انجام لیفت برای تحریک تولید کلاژن، به تدریج متوجه بهبود حجم و استحکام پوست خواهید شد. تا زمانی که بخیه‌ها سر جای خود هستند، فرآیند ترمیم بدن به طور مداوم فعال است زیرا بدن تلاش می‌کند نواحی بخیه را ترمیم کند و آنها را بردارد.

انواع نخ لیفت

در درمان چین و چروک با نخ از نخ‌های مختلفی برای افزایش استحکام پوست و درمان افتادگی آن استفاده می‌شود. ضخامت این نخ‌ها به اندازه حدود یک تار مو است. نخ‌ها می‌توانند از فلزات گران قیمت مانند پلاتین، طلا یا الیاف مصنوعی مانند پلی استر یا کاپرون یا ترکیبی از پلیمرهای مصنوعی با مواد دیگر ساخته شوند.

درمان چین و چروک با نخ با استفاده از سه نوع نخ انجام می‌شود:

نخ‌های جذب شونده

این نخ‌ها پس از مدتی جذب بدن می‌شوند و از مواد سازگار با پوست ساخته شده‌اند. این بدان معناست که بافت‌های بدن انسان به آن پاسخ می‌دهند. سلول‌های پوست در نزدیکی بافت‌های تشکیل شده توسط این نخ‌ها تقسیم شده و کلونیزه می‌شوند. بنابراین اثر آن حتی پس از جذب نخ‌ها نیز دائمی و قابل مشاهده است.

نخ‌های غیر قابل جذب

نخ‌های ساخته شده از طلا یا برخی از الیاف مصنوعی در این دسته قرار می‌گیرند. این نخ‌ها تا پایان عمر زیر پوست باقی می‌مانند و معمولا برای درمان مشکلات پوستی شدید و حاد استفاده می‌شوند. از این نخ‌ها برای مثال برای لیفت گردن در شرایط حاد استفاده می‌شود.

نخ‌های ترکیبی

این نخ‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که بخشی از مواد آنها جذب پوست می‌شود و بخشی از نخ به صورت قطعات ریز زیر پوست باقی می‌ماند. شناخته شده ترین این نخ‌ها، نخ‌های Silhouette Instalift هستند.

ساختار این نخ‌ها به گونه‌ای است که جذب پوست می‌شوند اما قطعات مخروطی در امتداد آنها وجود دارد که جذب پوست نخواهند شد و همیشه زیر پوست باقی می‌مانند. این مخروط‌ها البته بسیار کوچک هستند و از بیرون دیده نمی‌شوند. بعد از مدتی دیگر آنها را زیر پوست خود احساس نمی‌کنید.

مزایای درمان چین و چروک با نخ

درمان چین و چروک با نخ مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر هستند:

نتایج طبیعی

مزیت اصلی درمان چین و چروک با نخ این است که نتایج بسیار طبیعی و زیبایی به همراه دارد. به عنوان مثال، پس از عمل لیفتینگ، پوست کشیده به نظر می‌رسد،  انحنای طبیعی صورت از بین می‌رود و حجم برخی از نواحی مانند گونه‌ها یا لب‌ها کاهش پیدا می‌کند. این مورد در درمان لیفت با نخ صدق نمی‌کند و ویژگی‌های اساسی صورت حفظ می‌شود. نخ‌ها به آرامی مشکلات صورت را حل می‌کنند و به پوست جلوه‌ای زیبا می‌بخشند.

امنیت بالا

از درمان چین و چروک با نخ در ناحیه ابرو یا پلک می‌توان استفاده کرد. بر خلاف سایر روش‌های لیفتینگ که نمی‌توان در بسیاری از نواحی صورت انجام داد، لیفت با نخ به ما این امکان را می‌دهد که آن را در حساس ترین نواحی اعمال کنیم. لیفت نخ اگر توسط متخصص با تجربه انجام شود، هیچ گونه عوارض یا خطری ندارد و امنیت بالایی را ارائه می‌دهد.

درمان چین و چروک با نخ

درمان چین و چروک با نخ

بهبودی سریع

مرحله بهبودی پس از درمان درمان چین و چروک با نخ تا ۵ روز طول می‌کشد. برخلاف عمل لیفتینگ، در این مدت نیاز به مراقبت خاصی ندارید و می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.

بدون اثرات جانبی

در درمان چین و چروک با نخ طی ۵ تا ۷ روز بهبودی، تقریباً تمام علائم ناپدید می‌شوند. نکته دیگر این است که نخ‌ها در زیر لایه‌های عمیق پوست قرار می‌گیرند، بنابراین با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شوند. سوراخ‌هایی که برای وارد کردن نخ ایجاد می‌شود نیز کوچک هستند و اصلا دیده نمی‌شوند.

هزینه‌های معقول

درمان چین و چروک با نخ بسیار ارزان تر از جراحی لیفت صورت است. عمل لیفت صورت نیاز به بیهوشی عمومی، اتاق عمل بیمارستان، تیم جراحی کامل و شرایط بستری دارد. مشکلاتی که در درمان لیفت نخ وجود ندارد و باعث تفاوت قیمت قابل توجهی بین این دو روش می‌شود. برای اطلاع از هزینه‌های درمان لیفت نخ، برآورد دقیق هزینه و مشاوره در کلینیک آی ‌ام تی لاکس با شماره ۰۹۱۳۶۵۷۰۱۴۱ تماس بگیرید.

سخن پایانی

درمان چین و چروک با نخ یکی از مهم ترین روش‌های کم تهاجمی و غیر جراحی برای از بین بردن علائم پیری در نواحی مختلف صورت است. لیفت صورت با نخ دو نتیجه بسیار مهم دارد: رفع افتادگی و علائم پیری پوست و تحریک کلاژن سازی. روش درمان لیفتینگ با نخ یک فرآیند درمانی کوتاه مدت دارد که هدف آن درمان علائم پیری و افتادگی پوست خواهد بود. لیفت صورت با نخ شامل قرار دادن نخ‌های مخصوص زیر پوست است که برای کشش و لیفت نواحی مورد نظر پوست استفاده می‌شود. با کمک نخ‌ها می‌توان قسمت‌های مختلف صورت را به صورت هدفمند در جلسه لیفتینگ صورت درمان کرد.

از آنجایی که نخ‌های استفاده شده در این روش بسیار ریز هستند، متوجه فعل و انفعالات زیر پوست خود نمی‌شوید و هیچ گونه ناراحتی و دردی احساس نمی‌کنید. اکثر متقاضیان (بعد از بهبود بافت اطراف بخیه ها) بخیه‌ها را زیر پوست خود احساس نمی‌کنند.

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل فرمایید:

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی(Required)

فرم مشاوره پوست

آیا بار اول است که خدمات فیشیال انجام میدهید؟(Required)
آیا قبلا لایه برداری شیمیایی انجام داده اید؟(Required)
آیا در شش ماه گذشته قرص راکوتان مصرف کرده اید؟(Required)
آیا تحت درمان با هریک از داره های زیر می باشید؟(Required)
آیا باردار هستید(Required)
آیا شیردهی دارید؟(Required)
آیا از دارو های حاوی کورتون استفاده میکنید ؟(Required)
درصورتی که به هریک از بیماری های زیر مبتلا هستید انتخاب کنید(Required)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...