مراقبت از پوست

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

آموزش مراقبت از پوست اصفهان

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

درمان اسکار آکنه، همیشه هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان یک چالش بزرگ بوده است. امروزه درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن پوستی یک روش درمانی جدید محسوب می‌شود که می‌تواند حتی اسکارهای عمیق به ویژه اسکارهای آتروفیک یا فرورفته را درمان کند. این درمان بسیار موثر و ساده بوده و توسط بسیاری از مطالعات علمی منتشر شده در مجلات معتبر پزشکی تایید شده است. این روش دارای تاییدیه CE اروپا و همچنین سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) است و با خیالی آسوده می‌توانید از ان استفاده کنید.

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

برای رزرو نوبت بصورت آنلاین فرم زیر را تکمیل فرمایید

بارگذاری...

اسکار آکنه چیست و چرا ایجاد می‌شود؟

آکنه زمانی اتفاق می‌افتد که منافذ ما با کثیفی، چربی و باکتری‌ها مسدود می‌شوند. اسکارهای آکنه نتیجه لکه‌های متورم آکنه هستند. هنگامی که منافذ آکنه ملتهب می‌شوند، باعث پارگی در دیواره فولیکول خواهند شد و اسکار آکنه را به وجود می‌آورند.

برخی از این پارگی‌ها زخم‌های کوچک و سطحی به وجود می‌آورند که به سرعت بهبود پیدا می‌کنند. با این حال، برخی از آن‌ها به بافت اطراف پوست آسیب می‌رسانند و زخم‌های عمیق‌تری ایجاد می‌کنند. در این شرایط پوست همچنان به تلاش برای ترمیم آنها با تشکیل رشته‌های کلاژن جدید ادامه می‌دهد اما نمی‌تواند به نتیجه مطلوبی برسد.

همه افراد دچار اسکار آکنه نمی‌شوند. این اسکارها بیشتر موارد زمانی رخ می‌دهد که فرد آکنه‌های التهابی قرمز، متورم و حساس داشته باشد. آکنه التهابی فراتر از جوش‌های سرسیاه یا جوش‌های معمولی به پوست آسیب می‌رسانند. اگر این آکنه‌ها را به موقع و به روشی درست درمان نکنید، احتمال ایجاد اسکار بسیار زیاد خواهد بود.

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

نحوه عملکرد میکرونیدلینگ برای درمان اسکار آکنه

اسکار آکنه به صورت فرورفتگی روی پوست ایجاد می‌شود. فرورفتگی‌ها ممکن است سال‌ها باقی بمانند یا اصلاً بهبود پیدا نکنند؛ در این صورت باید برای درمان آن‌ها اقدام کنید.

تولید کلاژن یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرآیند بهبود پوست است. بنابراین با ایجاد یک زخم سطحی که آسیب دائمی ایجاد نمی‌کند، روند تولید کلاژن جدید آغاز می‌شود. میکرونیدلینگ به تحریک تولید کلاژن کمک می‌کند و با گذشت زمان این حفره‌ها را از بین می‌برد و ظاهر پوست را بهبود می‌بخشد.

نحوه عملکرد درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ به این شکل است که روی پوست کانال‌های کوچکی ایجاد می‌شود و این کانال‌ها کراتینوسیت‌ها و فیبروبلاست‌ها را برای تولید فاکتورهای رشد و تولید کلاژن و الاستین تحریک می‌کنند، در نتیجه پوست سلول‌های جدید تولید کرده و ترمیم می‌شود. به این ترتیب، خون‌رسانی بدون آسیب به اپیدرم افزایش پیدا می‌کند و در چند هفته، پوست ضخیم‌تر می‌شود و ظاهر آن بهبود می‌یابد.

اثربخشی درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از سوزن‌های ریز برای ایجاد منافذ و جذب مواد به پوست شما استفاده می‌کند. در طول فرآیند درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ، پوست شما کلاژن بیشتری تولید می‌کند تا زخم‌های کوچک ناشی از سوزن‌ها را التیام بخشد.

کلاژن تازه ایجاد شده به صاف کردن ظاهر پوست شما کمک می‌کند و خطوط ظریف، چین و چروک‌ها و جای زخم‌ها از بین می‌روند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده از آکادمی پوست آمریکا، درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ بهترین درمان موجود برای اسکارهای کم عمق است. برخی از مطالعات همچنین نشان داده‌اند که اثر میکرونیدلینگ بر اسکارهای آکنه در صورت ترکیب با ویتامین C یا درمان‌های PRP بهتر عمل می‌کند.

برخلاف سایر روش‌های جوا‌سازی پوست، درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ برای افرادی که پوست تیره دارند بی‌خطر است؛ زیرا لایه خارجی پوست آسیب نمی‌بیند و از بین نمی‌رود. میکرونیدلینگ برای پوست‌های نازک و حساس نیز یک درمان بی خطر است.

عوارض جانبی درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ و راهکارهای کاهش ان ها

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ کمترین عوارض جانبی را به همراه خواهد داشت. عوارض این درمان شامل قرمزی، کبودی و التهاب است. با این حال، این عوارض در عرض چند روز فروکش می‌کنند. در چند روز اول پس از درمان میکرونیدلینگ از نور مستقیم خورشید و فعالیت بدنی شدید خودداری کنید. اسکراب‌های مبتنی بر الکل و محصولات پوستی الکلی نیز می‌توانند عوارض جانبی را تشدید کنند و توصیه می‌شود از آن‌ها استفاده نکنید.

شدت عوارض جانبی درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ به موارد مختلفی بستگی دارد. برنزه کردن یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می‌تواند پوست شما را تحریک کرده و التهاب را افزایش دهد. نوشیدن آب فراوان روز قبل و چند ساعت قبل از درمان میکرونیدلینگ نیز می‌تواند احتمال کبودی و التهاب را کاهش دهد. علاوه بر این، استفاده نکردن از لوازم آرایشی قبل از درمان در کاهش عواض جانبی بسیار موثر است.

برخلاف بیشتر درمان‌های جوانسازی پوست، درمان میکرونیدلینگ سریع انجام می‌شود. بیشتر افراد پس از درمان میکرونیدلینگ به دوره بهبودی نیاز ندارند. این روش غیر تهاجمی است، بنابراین می‌توانید فعالیت‌های عادی روزانه خود را پس از درمان انجام دهید، با این حال، ممکن است به دلیل جراحات ریز ناشی از سوزن‌ها احساس سوزش کنید.

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

اقدامات مراقبتی بعد از درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

همانطور که اشاره کردیم، یکی از عوارض درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ التهاب و قرمز شدن پوست است. برای کاهش قرمزی پوست استفاده از اسید هیالورونیک پس از میکرونیدلینگ توصیه می‌شود. همچنین، افراد می‌توانند از ضد آفتاب با SPF 50+ برای محافظت از پوست هنگام بیرون رفتن از خانه و محافظت در برابر نور خورشید استفاده کنند. برای از اقدامات مراقبتی بعد از درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ به شرح زیر هستند:

  • پس از انجام میکرونیدلینگ، از آب ولرم برای شستشوی صورت خود به مدت ۴۸ ساعت استفاده کرده و صورت خود را با یک حوله تمیز خشک کنید.
  • توصیه می‌شود حداقل تا ۱۲ ساعت از محصولات آرایش صورت استفاده نکنید.
  • بلافاصله پس از میکرونیدلینگ از لمس ناحیه درمان خودداری کنید.
  • توصیه می‌شود تا ۱۲ ساعت پس از درمان از فعالیت بدنی سنگین خودداری کنید.

موارد منع درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ در شرایط زیر توصیه نمی‌شود:

  • مصرف روآکوتان چند ماه قبل از میکرونیدلینگ
  • وجود زخم باز، بریدگی یا خراش روی پوست
  • وجود عفونت یا عوارض پوستی یا تبخال در ناحیه تحت درمان
  • سابقه اسکار کلوئیدی یا هیپرتروفیک یا تأخیر در بهبود زخم
  • بارداری یا شیردهی

آیا درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ روشی ایمن است؟

در صورتی که درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ در کلینیک توسط متخصص زیبایی و با رعایت اصول بهداشتی انجام شود، روشی ایمن خواهد بود و هیچ خطری برای متقاضی ندارد. درمان میکرونیدلینگ در کلینیک تخصصی پوست و موی آی ‌ام تی لاکس، با به کار گیری کادر متخصص و مجرب، به شکلی کاملا اصولی و بهداشتی انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه‌های درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ، می‌توانید با مشاورین ما به صورت کاملا رایگان با شماره تلفن ۰۹۱۳۶۵۷۰۱۴۱ تماس بگیرید.

چند جلسه میکرونیدلینگ برای درمان اسکار آکنه لازم است؟

برای رسیدن به نتیجه مطلوب، درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ باید در چندین جلسه انجام شود. برای تحریک تولید کلاژن، متخصص استفاده از ۳ جلسه درمانی را توصیه می‌کند. با توجه به نحوه پاسخ بدن بیمار به درمان و همچنین با توجه به وضعیت پوست صورت متقاضی، تعداد جلسات درمانی متفاوت است.

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ

در مقایسه با سایر درمان‌ها، آیا میکرونیدلینگ بهترین راه حل برای درمان اسکار آکنه است؟

درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ موفقیت و رضایت بیشتر متقاضیان را به دست آورده است. درواقع این درمان یکی از بهترین راه حل‌ها برای از بین رفتن اسکار ناشی از آکنه است و همچنین یکی از ایمن‌ترین گزینه‌های موجود محسوب می‌شود. لازم است به این نکته اشاره کنیم که میکرونیدلینگ در مقایسه با لیزردرمانی درد کمتری دارد و میزان رضایت آن بالاتر است. همچنین درمان میکرونیدلینگ عوارض جانبی بسیار کمی به همراه دارد و پس از درمان نیازی به طی کردن دوره نقاهت طولانی نخواهید داشت.

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل فرمایید:

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی(Required)

فرم مشاوره پوست

آیا بار اول است که خدمات فیشیال انجام میدهید؟(Required)
آیا قبلا لایه برداری شیمیایی انجام داده اید؟(Required)
آیا در شش ماه گذشته قرص راکوتان مصرف کرده اید؟(Required)
آیا تحت درمان با هریک از داره های زیر می باشید؟(Required)
آیا باردار هستید(Required)
آیا شیردهی دارید؟(Required)
آیا از دارو های حاوی کورتون استفاده میکنید ؟(Required)
درصورتی که به هریک از بیماری های زیر مبتلا هستید انتخاب کنید(Required)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...