مراقبت از پوست

روش های خانگی لایه برداری پوست لب

آموزش مراقبت از پوست اصفهان

روش های خانگی لایه برداری پوست لب

نقش لب ها در داشتن ظاهری جذاب به ویژه برای خانم ها غیر قابل توصیف است. شما برای داشتن لب هایی زیبا چه می کنید؟ آیا تا کنون چیزی در رابطه با لایه برداری لب شنیده اید؟

اگر برای اولین بار است، با این موضوع آشنا می شوید، باید بدانید یکی از اقداماتی که ما را در داشتن لب هایی زیبا و لطیف یاری می کند، لایه‌برداری لب است. لایه برداری کمک می کند تا سلول های مرده سطح پوست لب از بین بروند و به دنبال آن خشکی و پوسته پوسته شدن پوست هم درمان شود. در نهایت نیز لطافت، نرمی و زیبایی را برای لب ها به ارمغان می آورد.

روش سریع برای لایه برداری لب

  • یک ماده لایه‌ بردار (مثل شکر یا دارچین) و یک ماده نرم‌کننده (مثل عسل، روغن زیتون یا شی باتر) را انتخاب کنید.
  • مواد را با یکدیگر مخلوط کرده تا به صورت خمیر در بیایند. سپس این خمیر را به صورت دایره‌های کوچک درآورید و به آرامی روی لب‌های خود بمالید.
  • خمیر را از روی لب خود پاک کنید و یا آن را بشویید. سپس از کرم مرطوب کننده صورت و یا بالم لب استفاده کنید.

نکته: هنگام ساختن محصولات خانگی مراقبت از پوست، هرگز دارچین را با مواد اسیدی مانند سرکه یا لیمو مخلوط نکنید. چنین ترکیبی باعث آزار پوستی شدید می‌شود.

نکات مهم در مورد لایه برداری لب

  • نباید بیش از حد لایه‌ برداری کنید. این کار را با هفته‌ای یک بار شروع کنید تا موجب تحریک لب نشود و بیش از دو بار در هفته هم لایه‌برداری نکنید.
  • مراقب باشید که لب خود را با شدت و فشار زیاد نمالید و از مواد خشن و قوی نیز استفاده نکنید. فشار زیاد و مواد خشن موجب تحریک زخم‌های روی لب می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...